10 wskazówek, jak zdobyć więcej obserwatorów na Twitterze

Użyty w odpowiedni sposób, Twitter jest wspaniałym narzędziem, który tworzy z klientami bardziej personalną wieź, niż w przypadku strony internetowej. Twoje komunikaty nadawane na Twitterze są jednak ograniczone poprzez liczbę znaków. Ma to swoje wady i zalety. Na pewno warto jednak, starać się o ich jasność i rzeczowość.

Jednocześnie każdy tweet nie może nieść ze sobą informacji o produktach. Należy stworzyć więc, swoistą mieszankę wiedzy, rozrywki i promocji.

Zastosuj tych 10 wskazówek, a twoi klienci będą chcieli zostać z tobą w ciągłym kontakcie:

1. Zapoznaj się z charakterem platformy zanim zaczniesz tweetować

Twitter różni się nieco od innych platform społecznościowych. Przeczytaj o podstawowych zasadach tworzenia postów i charakterze jego użytkowników.

2. Spersonalizuj swój profil

Stwórz swój profil w taki sposób, aby odzwierciedlić charakter twojej firmy. Wyświetlaj tylko istotne i ciekawe informacje, oraz nie zapominaj o dodawaniu linków z adresem twojego sklepu internetowego.

3. Przykuwaj uwagę

Użyj profesjonalnego zdjęcia przyciągającego uwagę użytkowników. Stwórz specjalny logotyp tylko dla użytku w social media.

4. Zadbaj o nieoficjalną atmosferę

Spróbuj stworzyć bardziej personalny charakter relacji z klientami. Pytaj o opinię, dziel się wskazówkami, nie stroń od humoru.

5. Podziel się historią

Ludzie uwielbiają osobiste historie – podziel się nimi. Stwórz osobisty kontent, dodawaj zdjęcia czy ciekawe grafiki.

6. Śledź swoje posty

Użyj „Bit.ly”, aby skrócić linki do wrzucanej zawartości, po czym śledź, które z nich są najczęściej obserwowane czy udostępniane.

7. Spraw, aby twoi obserwujący poczuli się wyjątkowo

Twórz specjalne promocje tylko dla twoich obserwatorów. Umieszczaj linki z odniesieniem do wyjątkowych ofert.

8. Unikaj automatycznych postów

Twitter nie jest platformą dla robotów, więc unikaj automatycznie udostępnianych i zsynchronizowanych z innymi serwisami postów, oraz używania narzędzi typu auto-follow.

9. Bądź jednolity w sieci

Używaj tych samych elementów identyfikacji wizualnej w sieci. Na platformach społecznościowych korzystaj z tego samego zdjęcia. Dbaj o spójność wizerunku.

10. Używaj narzędzi do śledzenia zasięgu i ekspozycji

Dowiedz się jaki rodzaj postów lubią twoi fani, a także kiedy powinieneś je umieszczać. Zaowocuje to wzrostem wskaźnikiem konwersji.