Pomysły na content marketing

Content marketerzy mogą dotrzeć do swoich klientów poprzez działania SlideShare czy poprzez inspirujące cytaty. Content marketing jest aktem tworzenia treści: artykułów, video, podkastów oraz jej dystrybucja w celu zbudowania więzi z klientem i ewentualnej sprzedaży.

Oto trzy rzeczy, o których warto pamiętać.

1. Publikuj na SlideShare

Slideshare, umożliwiający publikowanie i udostępnianie prezentacji i filmów, cieszy się popularnością rzędu 60 mln wizyt czy ponad 120 mln odsłon strony miesięcznie. Marketerzy business-to-businees, także uważaja SlideShare jako dobry sposób na zdobycie potencjalnych klientów. Handlowcy sprzedający bezpośrednio czy właśnie metodą B2B, mają dobry czas na to aby poeksperymentować z tym środkiem przekazu. Ważne, żeby oprócz informacji o produkcie, w prezentacji ująć również przydatne informacje o jego zastosowaniu i miejscu, gdzie można go znaleźć.

2. Stwórz listę cytatów

Pomyśl również o opublikowaniu listy cytatów związanych z twoją działalnością, które mogą się spotkać z zainteresowaniem klientów . Cytaty muszą być inspirujące czy innowacyjne, najlepiej autorstwa współczesnych guru z obszaru, z którego produkty sprzedajemy. Bądź kreatywny i obserwuj reakcje zwrotną.

3. Stwórz artystyczne dzieło

Guru marketingu Seth Godin twierdzi, że nie istnieje żaden skrót w tworzeniu strategii Inbound Marketing. Tak samo nie istnieje prostsza droga do stworzenia efektywnej strategii Content Marketing. Trzeba więc, stworzyć to czego ludzi w danej chwili chcą. „Nie posiadacie pracy. Posiadacie platformę. Platformę to tworzenia sztuki i sprzedawania. Platformę do łączenia ludzi, czyli tego, do czego ludzie zostali stworzeni” – twierdzi Godin. Podążając za tą radą, stwórz content marketing za pomocą sztuki. Stwórz post, video czy grafikę, która uczyni świat lepszym.

logo1