Jak zsynchronizować aktywność na Facebooku, Twitterze i LinkedInie?

Używanie równocześnie Facebooka, Twittera i LinkedIna w celu wzrostu Twojego biznesu e-commerce może być bardzo czasochłonne. Za pomocą aplikacji możesz jednak połączyć swoje profile i udostępniać treści oszczędzając przy tym czas.

Pomimo, iż Facebook, Twitter i LinkedIn są darmowe, właściwe nimi zarządzanie wymaga czasu. Jednym ze sposobów ograniczenia nakładów czasowych na ich prowadzenie jest jednoczesne udostępnianie treści na wszystkich 3 platformach czy tworzenie planów automatycznego zamieszczania postów.

Przed synchronizacją kont, zastanów się jakie treści umieszczasz na każdej z platform. Być może tweety, które zwykle umieszczasz nie będą najlepszą treścią dla twoich odbiorców na LinkedIn. Na pewno symultaniczne publikowanie tych samych treści nie jest rozwiązaniem długoterminowym. Należy poświęcić czas na dedykowanie unikalnych treści dla wszystkich 3 grup odbiorców. Opcja ta sprawdza się, gdy ogłaszasz oficjalne oświadczenie, czy wstawiasz linki do swojego bloga czy artykułu. Może być to także działanie w wyjątkowych sytuacjach np. podczas wyjazdów służbowych.

Oto przegląd najlepszych aplikacji, które pomogą ci zarządzać jednocześnie Facebookiem, Twitterem i LinkedIn:

1. HootSuite Social Media Dashboard

Posiada również funkcje analizy klientów, śledzenia wzrostu ich aktywności, łączy się z Facebook Insights oraz GoogleAnalytics, a także pozwala na automatyczne umieszczanie postów.

2. Seesmic

To darmowa usługa, która pozwala na zarządzanie wieloma kontami na portalach społecznościowych. Istnieje wiele rodzajów tej aplikacji np. Seesmic Web, Seesmic Mobile, Seesmic Desktop). Aplikacja umożliwia widoczność wszystkich profili w jednym panelu.

3. Yoono

Dzięki tej aplikacji możemy zarządzać wieloma portalami równocześnie tj. Facebook, MySpace, YouTube, Twitter, Flickr, FriendFeed, Foursquare, LinkedIn, AIM, Google Talk i Yahoo Messenger.

4. DandyID

Ta usługa pozwala na zebranie wszystkich profili, aby pomóc klientom znaleźć Ciebie w sieci. Dużą zaletą jest także możliwość zalogowania się indywidualnie do każdego z kont.

Istnieje także możliwość manualnego połączenia kont poprzez każdą z platform. Ten proces pozwoli Ci zsynchronizować wiadomości umieszczane na Twitterze z Facebookiem i LinkiedIn.

logo1